שיטת הטיפול

"פאשיקום" – שיטה ייחודית לשיקום תנועתי אורטופדי בשילוב עיסוי רפואי

 

איך זה עובד?

כמטפל בשיטת פאשיקום, אני מתייחס לגוף כאל יחידה תנועתית אחת. כאב בצוואר למשל יכול לנבוע מבעיה בשרירי הצוואר, או מבעיה באזור אחר של הגוף המקרינה אל אזור הכאב. הגוף מבטא כשל וכאב באיזור מסויים לו דווקא שקשורה ספציפית למיקום הכאב.החוכמה היא לדעת למצוא את שורש הבעיה.

עיסוי מרגיע בכל הגוף יכול אומנם לתת הרגשה טובה, אך כמטפל המתמחה בשיקום תנועתי הדגש שלי הוא על השגת תוצאות טובות – גם  שיפור בתנועה וגם הפגת הכאב – אחת ולתמיד.

זהו ייחודה של שיטת פאשיקום – מקור הבעיה מזוהה על ידיי איבחון של מערכת התנועה ,לחיצה נקודתית על האיזור שאחראי להחזקת הכשל התנועתי  מביאה לתוצאת אפקטביות במיוחד, טווח התנועה מתרחב ובתוך מספר ימים הגוף מסתנכרן מחדש והכאב יורד בהדרגתיות.

 

למי מתאים הטיפול?

לכל מי שמרגיש כאב אקוטי (כתוצאה מפציעה/ בעיית בריאות) או סובל מכאבים כרוניים ורוצה להחזיר את איכות החיים!
שיטת פאשיקום יעילה לטיפול במגוון בעיות: כאבים כרוניים, כאבי גב ,כאבי גב תחתון, כאבי ראש , כאבי כפות רגליים, כאבי שרירים, כאבי ברכיים, כאבי צוואר, כתף קפואה, פריצת דיסק, פיברומיאלגיה, דלקות בגידים, ברצועות, במפרקים, מפרק הטניס, פציעות ספורט ועוד.

 

מה כולל הטיפול?

בתחילת הטיפול נעשה אבחון ראשוני בשיטת פאשיקום, באמצעות תשאול אישי ,בדיקות תנועה וצפייה במטופל בתנועה במרחב.

שחרור התנועה מתבצע באמצעות שימוש בשיטת  Trigger point therapy – (נקודות מעוררות כאב)

הטריגר פויינטס הינם צמתיים עצביים הנותנים את ההוראה לשריר לכיווץ והרפיה, הם נמצאים על סיביי השרירים לכל אורך מערכת התנועה והם אלה שאחראים בלעדית ליצירת תחושת כאב ופתלוגיות שריריות הקורות בגופנו.ייחודה של שיטה זו היא בהקרנת כאבים לאיזורים רחוקים בגוף ממיקום הכאב כך שבעיה בגב תחתון לדוגמה אפשר וצריך לטפל דרך הרגליים.

לחיצה על נקודת טריגר מסויים גורמת למעשה לקרע בריקמה ,הגוף מצידו מפרש זות כ"פציעה" ומנגנון הריפוי הפנימי מתחיל לעבוד ולמעשה מזרים דם לאותו האיזור על מנת לתקן.זרימת הדם היא תהליך הריפוי היחיד שמעביר דלקות ומוריד כאבים לכן התוצאות עשויות להיות מהירות ואפקטיביות במיוחד.

במהלך הטיפול  משולבות טכניקות מתקדמות של עיסוי רפואי – להפגת כאביי שרירים ולהקלה במתח נפשי. שילוב טכניקות הטיפול הייחודיות עוזרת להשיג תוצאתיות טובה, אפקטיבית וייציבה בטיפול ובכך להביא את המטופל לכמה שפחות מאמץ אל מול כוחות הכבידה (גרביטציה)

בסיום הטיפול משולבת טכניקה חדשנית בשם "קינזיו טייפינג", המסייעת בהחזרת טווחי התנועה למצבם התקין תוך הקלה משמעותית של הכאב. הטיפול נעשה על ידי הדבקת טייפ (סרט אלסטי) על העור,הטייפ מרים מעט את עור ובכך גורם לשיפור זרימת הדם באיזור מסויים, לשיפור התנועה והיציבה ותורם להרגשה הכללית.

לכל אדם סגנון טיפול הנכון לו – בהתאם לצרכיו ואופיו – ולכל שריר בגוף נדרש "כוונון" מסוג שונה; בדיוק כמו שלא כל קלידי הפסנתר זהים, כך לכל מטופל מותאמת תכנית טיפול אישית כדי שיפיק צלילים מושלמים..

 

תוך כמה זמן מורגשות תוצאות?

במקרים רבים מורגשות תוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון. זהו היופי שבשיטה; ברגע שמזוהה מקור הבעיה ומיושמות טכניקות הטיפול הייחודיות, האפקט עשוי להיות מיידי או לקחת מספר ימים עד שיורגש הקלה (בהתאם למצב המטופל)

טיפולי ההמשך יתמקדו בייצוב התוצאות שהושגו ובשחרור התנועה במוקדים נוספים בגוף, כך שבסיום סדרת הטיפולים – המטופל מרגיש שקיבל במתנה גוף חדש…

 

*הטיפול נעשהבקליניקה באיזור המרכז ובבית המטופל/ת  בתיאום מראש.

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *